عصر بازار

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران خبر داد:

شناسایی و برقراری بیمه تکمیلی ۵۰۰۰ کارگر

عصر اعتبار- دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور از برقراری بیمه درمان ۵۰۰۰ نفر از کارگران ثبت نام کرده در سامانه ۳۰۰۰۱۶۳۳ خبر داد.

شناسایی و برقراری بیمه تکمیلی ۵۰۰۰ کارگر
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، هادی ابوی اظهار کرد: در راستای شناسایی و ساماندهی کارگران فاقد بیمه و ارسال پیامکها به سامانه 30001633 در فاز اول شهر مشهد را به عنوان پایلوت در نظر گرفتیم که بر این اساس 5000 نفر از کارگران را به طور رندوم انتخاب کرده و کار ساماندهی اولیه را در مورد آنها انجام دادیم.

  ابوی افزود: در گام اول برای بیمه این عده از ثبت نام شده‌ها اقدام کردیم و طی تفاهم اولیه با یکی از شرکتهای بیمه معتبر، موفق به برقراری بیمه تکمیلی درمان آنها شدیم که از 20 مهر ماه کار ساماندهی نهایی و بیمه درمان آنها برقرار می‌شود.

  دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور در ادامه خاطرنشان کرد: تاکنون 400 هزار نفر به سامانه 30001633 پیامک زده و شماره تلفن ثابت محل اقامت یا کار خود را ارسال کرده‌اند که در حال ساماندهی و معرفی آنها به انجمن‌های صنفی استان مربوطه هستیم.

  وی افزود: در بررسی‌های اولیه بیشتر افراد جزو کارگران صنوف و فروشندگان پوشاک و لوازم منزل هستند که ابتدا به سامانه مذکور پیامک می‌زنند و ما آنها را به انجمن‌های صنفی استان محل اقامتشان هدایت می‌کنیم و در نهایت تا پایان ماه به همه افراد پیامک ارسال کرده و آنها را برای خود اظهاری و پرکردن فرم مشخصات هویت و اطلاعات شغلی و بیمه‌ای دعوت می‌کنیم.

  به گفته ابوی تعداد کارگران فاقد بیمه و کارگران ساختمانی پس از خوداظهاری ثبت نام شوندگان در سایت کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران مشخص خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی