عصر بازارمدیران خودرو

عبور مبادلات تجاری روسیه با چین از مرز ۱۰۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸

عصر اعتبار- یک مقام روس اعلام کرد: این احتمال وجود دارد که حجم مبادلات تجاری روسیه با چین در سال ۲۰۱۸ از مرز ۱۰۰ میلیارد دلار عبور کند.

عبور مبادلات تجاری روسیه با چین از مرز ۱۰۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از فارس، سرگئی پریخودکو، معاون سابق نخست وزیر روسیه و مشاور ارشد کنونی رئیس جمهور این کشور گفت: احتمالا شاهد عبور حجم مبادلات تجاری بین روسیه و چین از مرز 100 میلیارد دلار در سال 2018 خواهیم بود.

  دیمیتری مدوودف، نخست وزیر روسیه امروز در صدر هیأتی به چین سفر کرده تا در باره موضوعات گوناگون به خصوص مرتبط با توسعه روابط تجاری بین دو کشور با چینی‌ها گفت و گو کند.

  پریخودکو گفت: حجم مبادلات دو جانبه بین چین و روسیه به طور پیوسته رو به افزایش است به گونه‌ای که سال گذشته شاهد افزایش حدود 33 درصدی و رسیدن آن به 87 میلیارد دلار بوده‌ایم.

  وی افزود: آمارهای مربوط به ماه‌های نخست سال جاری نشان می‌دهد که روند افزایشی حجم مبادلات تجاری بین دو کشور همچنان ادامه داشته و انتظار می‌رود طی سال جاری شاهد عبور آن از مرز 100 میلیارد دلار باشیم.

  قرار است سران دو کشور در باره موضوعاتی نظیر همکاری در حوزه انرژی، فناوری هسته‌ای و اجرای پروژه‌های مشترک با یکدیگر گفت و گو کنند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی