عصر بازاربرنج

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر مطرح کرد؛

ثبات بازار طلا و سکه با تمهیدات بانک مرکزی

عصر اعتبار- نائب رئیس اول اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تمهیدات بانک مرکزی برای کنترل بازار ارز را سبب ثبات قیمت‌ها و آرامش در بازار طلا و سکه دانست.

ثبات بازار طلا و سکه با تمهیدات بانک مرکزی
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، مسعود یزدانی با اشاره به اینکه قیمت سکه از ابتدای هفته تاکنون 11 هزارتومان تغییر داشته است، افزود: در ابتدای هفته سکه تمام بهار آزادی با قیمت 3 میلیون و 995 هزار تومان معامله شد که این رقم در پایان هفته به 4 میلیون و 11 هزار تومان رسیده است.

  وی تمهیدات بانک مرکزی برای کنترل بازار ارز را سبب ثبات قیمت‌ها و آرامش بازار دانست و گفت: در طول هفته گذشته انس جهانی نیز 20 دلار کاهش داشته است.

  نائب رئیس اول اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر با بیان اینکه این بازار برای سرمایه گذاری مقطعی مناسب نیست، ادامه داد: برخی افراد خانه و خودرو خود را فروخته و در بازارهای غیر رسمی طلا خرید و فروش می‌کنند که این کار سودآور نبوده و در برخی موارد با زیان نیز همراه است بنابراین مردم فقط برای مصرف خود طلا خریداری کنند.

  یزدانی افزود: وضعیت عرضه و تقاضا عادی است و هنوز خرید و فروش‌ها افزایش نیافته است.

  وی در خصوص قیمت امروز طلا و سکه گفت: امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی 4 میلیون و 11 هزار تومان، نیم سکه 2 میلیون و 80 هزارتومان، ربع سکه یک میلیون و 280 هزارتومان و سکه گرمی نیز 840 هزارتومان معامله شده است.

  یزدانی افزود: امروز هر گرم طلای 18 عیار 408 هزارو 400 تومان به فروش رسیده و قیمت هر انس طلا در بازارهای جهانی نیز 1488 دلار است.

  پورسعید خلیلی