عصر بازاربرنج

رشد ۹۰۳ درصدی حق بیمه تولیدی رشته اعتبار در دو ماهه نخست ۹۹

عصر اعتبار- آمارهای اعلام شده از سوی بیمه مرکزی نشان می‌دهد که حق بیمه تولید شده در بیمه‌نامه‌های اعتبار رشدی ۹۰۳.۳۷ درصدی در دو ماهه نخست امسال داشته‌اند.

رشد ۹۰۳ درصدی حق بیمه تولیدی رشته اعتبار در دو ماهه نخست ۹۹
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، آمارهای عملکرد رشته‌های بیمه‌ای در 2 ماهه نخست امسال نشان می‌دهند که در رشته بیمه اعتبار 10.535 میلیون ریال حق بیمه تولید شده که این رقم تنها 0.01 درصد از کل حق بیمه تولیدی صنعت بیمه در 2 ماهه نخست سال 99 بوده‌ است.

  با این حال رشد حق بیمه تولیدی در این رشته 903.37 درصد بوده که بالاترین رشد را در بین سایر رشته‌های بیمه‌ای داشته است. در این رشته بیمه‌ای، شرکت‌ها و موسسات بیمه در قبال دریافت حق بیمه، متعهد می‌شوند که در صورت تعویق یا عدم پرداخت اقساط از سوی وام گیرنده، مبلغ اقساط را به بانک‌ها یا موسسات مالی و اعتباری بازگردانند.

  از سوی دیگر طی این مدت 79.373 میلیون ریال برای رشته بیمه اعتبار خسارت پرداخت شده که 2021.71 درصد رشد را به ثبت رسانده است هرچند که سهم این رشته از کل خسارت پرداختی صنعت بیمه برابر با 0.19 درصد بوده است. با این حال این رشته در بین سایر رشته‌ها، رتبه نخست را در رشد خسارت پرداختی نداشته و بعد از بیمه پول در رتبه دوم قرار دارد. نسبت خسارت بیمه اعتبار از اول فروردین تا پایان اردیبهشت ماه 99 نیز برابر با 753.39 درصد بوده که تغییری 397.10 درصدی داشته است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو