عصر بازاربرنج

گلدمن ساکس پیش‌بینی کرد

افت ارزش دلار باعث رشد ۳۰۰ میلیارد دلاری سهام آمریکا می‌شود

عصر اعتبار- گلدمن ساکس پیش‌بینی کرد با تضعیف ارزش دلار، مانند آن‌چه در گذشته اتفاق افتاده است، سرمایه‌گذاران خارجی به سوی خرید سهام آمریکا هجوم بیاورند و باعث رشد ارزش سهام آمریکا شوند.

افت ارزش دلار باعث رشد ۳۰۰ میلیارد دلاری سهام آمریکا می‌شود
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، گلدمن ساکس پیش‌بینی کرد با تضعیف ارزش دلار، مانند آن‌چه در گذشته اتفاق افتاده است، سرمایه‌گذاران خارجی به سوی خرید سهام آمریکا هجوم بیاورند و باعث رشد ارزش سهام آمریکا شوند.

  گلدمن ساکس در یادداشتی برای سرمایه‌گذاران نوشت: در بحران کنونی با تداوم ضعیف شدن دلار، این گروه از سرمایه‌گذاران خارجی 300 میلیارد دلار از سهام آمریکا را خریداری خواهند کرد و سهام با فروش بین‌المللی بالا بیشترین سود را خواهند برد.

  سقوط ارزش دلار باعث شده تا قیمت طلا به بالاترین سطح تاریخ خود برسد، نرخ برابری دلاری ین ژاپن به بالاترین سطح 4 ماهه و نرخ برابری دلاری یورو به بالاترین سطح 22 ماهه خود برسد.

  در برابر سبد ارزهای مهم جهان، دلار بدترین ماه در یک دهه اخیر را تجربه کرد و سقوط ماه جولای خود را به 3.9 درصد رساند. از اواسط ماه می تا کنون دلار نزدیک به 7 درصد از ارزش خود را از دست داده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی