عصر بازاربرنج

چابک‌سازی شبکه بانکی با خروج از بنگاه‌داری

عصر اعتبار-عضو هیات رییسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: دور شدن بانک‌ها از بنگاه‌داری چابک‌سازی شبکه بانکی را تسریع می‌کند.

چابک‌سازی شبکه بانکی با خروج از بنگاه‌داری
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار » به نقل از ایبنا ،محمدحسن آصفری ، با تاکید بر ضرورت انجام بانکداری از سوی بانک ها و دوری از بنگاه داری، گفت: نخستین گام برای عمل به رسالت از سوی بانک ها باید فروش اموال مازاد آنها باشد.

  نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روی آوردن بانک ها به بنگاه داری مفسده های بسیاری را در پی خواهد داشت، افزود: بانک مرکزی باید با ابلاغ دستورالعمل های تسریع در فروش اموال مازاد در شبکه بانکی را پیگیری کند.

  آصفری ادامه داد: انتظار ما از بانک مرکزی رسیدگی عاجل به وضعیت شبکه بانکی با هدف کاهش اموال مازاد آنها است. این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه فروش اموال مازاد در شبکه بانکی می تواند تسهیلات دهی از سوی آنها را تقویت کند، گفت: دور شدن بانک ها از این نوع بنگاه داری ها چابکسازی شبکه بانکی را تسریع می‌کند.

  عضو هیات رییسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: باید با الگوگیری از کشورهای موفق حتی حجم شعب بانکی نیز کاهش یابد تا به این ترتیب مسیر رشد اقتصادی هموار شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار