عصر بازاربرنج

انس جهانی طلا به زیر ۱۷۰۰ دلار می‌رسد؟

عصر اعتبار- طلای ۱۸ عیار نسبت به روز پنج‌شنبه با ۲۷ هزار تومان کاهش به یک میلیون و ۱۰۹ هزار تومان رسید. دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران می‌گوید انس جهانی طلا به زیر ۱۷۰۰ دلار نمی‌رسد اما احتمال دارد فردا طلا در بازارهای داخلی اندکی ارزان شود.

انس جهانی طلا به زیر ۱۷۰۰ دلار می‌رسد؟
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تجارت‌نیوز، انس جهانی طلا نسبت به روز پنج‌شنبه تغییری نکرده و با قیمت یک هزار و 783 دلار معامله شده است. اگر چه در نخستین روز معاملات انس جهانی طلا بدون تغییر مانده اما نوسان دلار باعث گران شدن طلا و سکه شد.

  به گفته عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران، با کاهش انس جهانی طلا قیمت سکه باید 10 میلیون و 500 هزار تومان باشد اما اخبار سیاسی و اقتصادی در سطح دنیا اجازه نمی‌دهد قیمت‌ سکه و طلا ثابت بماند. پیش‌بینی می‌شود احتمالا فردا قیمت طلا اندکی ارزان شود.

  آیا انس جهانی طلا به زیر 1700 دلار می‌رسد؟ نادر بذرافشان در جواب این سوال پاسخ داد: انس جهانی طلا به زیر 1700 دلار نمی‌رسد. این روزها خبرهای سیاسی و اقتصادی در سطح جهان بر بازار طلا اثرگذار است و باعث نوسان قیمت طلا و سکه بین پنج تا 10 درصد می‌شود.

  روز گذشته سید محمود فضل آذر شربیانی، بازرس هیات مدیره اتحادیه طلا تهران گفته بود: «پیش‌بینی می‌شود هفته آینده انس جهانی طلا و نرخ ارز ثابت بماند اما با افزایش میزان تقاضا و در آستانه سال نو در هفته اول اسفند طلا ممکن است دچار نوسان ‌شود.»

  قیمت سکه چقدر تغییر کرد؟
  با نوسان قیمت دلار قیمت سکه چه تغییری کرد؟ بذرافشان در پاسخ به این سوال توضیح داد: طلای 18 عیار با 27 هزار تومان کاهش نسبت به روز پنج‌شنبه به قیمت یک میلیون و 109 هزار تومان رسید.قیمت سکه طرح جدید 350 هزار تومان کاهش یافت و با قیمت 11 میلیون و 550 هزار تومان معامله شد.

  نیم سکه با 50 هزار تومان کاهش نسبت به روز پنج‌شنبه با قیمت 6 میلیون و 480 هزار تومان فروخته شد.

  ربع سکه هم با 100 هزار تومان کاهش با قیمت 4 میلیون و 230 هزار تومان داد و ستد شد. سکه گرمی هم با 50 هزار تومان کاهش نسبت به روز پنج‎‌شنبه با قیمت 2 میلیون و 450 هزار تومان معامله شد. حباب سکه هم دوباره به 750 هزار تومان رسید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو