عصر بازاربرنج

پیش بینی قیمت طلا بعد از نشست وین

عصر اعتبار- دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران از رکود سنگین در بازار طلا خبر داد و گفت: حجم معاملات به شدت کاهش یافته و وضعیت بازار شبیه روز‌های تعطیل است.

پیش بینی قیمت طلا بعد از نشست وین
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصراعتبار» به نقل از اقتصادآنلاین، نادر بذرافشان با بیان اینکه قیمت طلا و سکه به ثبات رسیده، اظهار کرد: باتوجه به کاهش نوسان اونس جهانی و نرخ ارز، قیمت طلا و سکه از زمان آغاز به کار بازار تغییر چندانی نکرده و حدود پنج تا 10درصد نوسان داشته است.

  او ادامه داد: البته قیمت‌ها نسبت به آخرین روزهای سال پیش کاهش یافته به طوریکه طلا حدود 26هزار، سکه تمام 400هزار، نیم و ربع سکه هم تقریبا 200هزار تومان ارزان شده است.

  به گفته این فعال بازار طلا، با وجود کاهش قیمت‌ها همچنان تقاضایی در بازار نیست و مردم به دلیل نااطمینانی از وضعیت اقتصادی و سیاسی آینده و همچنین موج جدید کرونا دست از خرید و فروش طلا و سکه برداشته‌اند و این موضوع باعث تشدید رکود بازار و افت حجم معاملات شده به طوریکه این روز‌ها بازار طلا تفاوتی با ایام تعطیل ندارد.

  بذرافشان به تاثیر نشست برجامی که امروز در وین برگزار شده، بر روند قیمت‌ طلا اشاره کرد و گفت: اگر خبر‌های خوشی درباره آینده رابطه ایران و غرب به گوش برسد مسلما بر نرخ ارز و به‌تبع آن قیمت طلا و سکه تاثیر مثبت خواهد گذاشت و در غیر این صورت نوسان بازار‌ها ادامه‌دار خواهد بود.

  دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا افزود: آینده بازار طلا به روند قیمت دلار، اخبار سیاسی و اقتصادی، ارزش اونس جهانی و وضعیت عرضه و تقاضا بستگی دارد که درصورت ثبات شرایط پیش‌بینی من این است که قیمت طلا و سکه در روز‌های آینده هم بیش از 5 تا 10درصد نوسان نخواهد داشت.

  قیمت طلا و سکه 17فروردین ماه99
  او در پایان با اشاره به قیمت‌های طلا و سکه بیان کرد: در جریان معاملات امروز بازار تهران، قیمت هر قطعه سکه امامی 10میلیون و 800هزار و سکه طرح قدیم 10میلیون و 500هزار تومان است؛ ضمن اینکه حباب سکه امروز به حدود 500هزار تومان رسیده که نسبت به آخر سال گذشته 200هزار تومان کاهش یافته است.

  بذرافشان گفت: نیم سکه با قیمت شش میلیون و 450هزار، ربع سکه چهار میلیون و 130هزار و سکه یک گرمی دو میلیون و 340هزار تومان به فروش می‌رسد؛ همچنین قیمت هر مثقال طلای 17عیار به چهار میلیون و 600هزار و هر گرم طلای 18عیار به یک میلیون و 64هزار تومان رسید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو