عصر بازار

گزارش میدانی از بازار ارز

دلار هزار تومان دیگر ریخت

عصر اعتبار- بازار امروز ارز با تداوم کاهش نرخ و قیمت‌هایی پایین‌تر نسبت به روز گذشته همراه بود و با وجود اینکه هنوز برخی از صرافی‌ها بخشنامه جدید بانک مرکزی را اجرا نکردند، دلار حدود هزار تومان کمتر از روز گذشته قیمت‌گذاری شده بود.

دلار هزار تومان دیگر ریخت
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، فضای ظهر امروز بازار ارز آرام و بی سر و صدا برای دلالان و البته صرافی‌ها بود. خبری از شلوغی و چانه‌زنی‌های روزهای گذشته نبود و قیمت‌ها در تابلو و همچنین سروصدای دلالانی که کار می‌کردند و فروش داشتند، پایین‌تر آمده بود.

  قیمت خرید هر دلار آمریکا در صرافی‌های خیابان و میدان فردوسی حدود 42 هزار تومان بود و نرخ فروش این ارز در تابلو صرافی‌ها حدود 42 هزار و 200 تومان و با نوسان اندکی تعیین شده بود. این قیمت‌ها حدود هزار تومان نسبت به نرخ روز گذشته بازار ارز کمتر بود. البته در ساعات پایانی دیروز هم کاهش قیمت نرخ دلار بازار متشکل تا 42 هزار و500 تومان اتفاق افتاده بود.

  یورو اما با اندکی افزایش نسبت به روز گذشته مواجه شده بود. هر یورو با نرخ 42 هزار و 400 تومان خریداری و با قیمت 42 هزار و 500 تا 700 تومان فروخته می‌شد.

  با وجود اطلاعیه‌های بانک مرکزی و توئیت رئیس کل در روز گذشته که نشان می‌داد مشکلی برای خرید و فروش ارز از سوی صرافی‌ها طبق بخشنامه بانک مرکزی وجود ندارد، اما همچنان برخی صرافی‌ها آن را اجرایی نکرده بودند و دلایلی از اعلام نشدن بخشنامه و جزییات تا بالا بودن نرخ تابلو و... را دلیل رفتار خود مطرح می‌کردند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی