عصر بازاربرنج

تابش خبر داد؛

آغاز پرداخت تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی مسکن روستایی

عصر اعتبار- رئیس بنیاد مسکن گفت: پرداخت تسهیلات مسکن روستایی آغاز شده و این وام از ۴۰ میلیون تومان به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

آغاز پرداخت تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی مسکن روستایی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،   علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حاشیه مراسم معارفه نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران، گفت: بنیاد مسکن تلاش می‌کند تا آنچه که از بازسازی سیل سیستان و بلوچستان مانده است را در بازه زمانی یکساله تمام کرده و تحویل بدهد.
  او ادامه داد: 16 هزار واحد مسکونی در سیل زمستان سال گذشته در سیستان و بلوچستان آسیب دید که 50 درصد اعتبارات بازسازی سال گذشته دریافت شد.

  رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: در خصوص سیل سیستان و بلوچستان، 50 درصد اعتبارات باقی مانده را به هیئت دولت برده و به تصویب رسانده ایم که اعتبارات 50 درصد باقی مانده نیز تامین شد. هم اکنون هم اعتبارات وام و هم بلاعوض تامین شده است که تلاش خواهیم کرد بازسازی با جدیت هرچه تمام تر به اتمام برسد.

  حاشیه نشینی در زاهدان وضعیت نامطلوبی است
  تابش توضیح داد: حاشیه نشینی شهر زاهدان که به عنوان کار شاخص بنیاد مسکن است با مدل سمبلیک به اجرا می رسانیم. در حال حاضر وضعیت زاهدان وضعیت نامطلوبی از منظر حاشیه نشینی است. بنیاد تاسیسات زیربنایی از جمله خیابان کشی، معابر، جوی، جدول و آسفالت را انجام داده، زمین ها را تفکیک و سند تفکیکی را به افراد ارائه می دهد.

  او ادامه داد: شهر زاهدان در  اولویت این برنامه است تا وام به 10 هزار واحد مسکونی پرداخت شود، این تسهیلات  شامل  وام 50 میلیون تومانی با بهره کم و کمک بلاعوض 25 میلیون تومانی است که پرداخت می‌شود.

  تابش  گفت:  وام کم بهره و بلاعوض در چابهار نیز به 2500 خانوار حاشیه نشین تعلق می گیرد و اینکار تا پایان امسال به اتمام می رسد.

  رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یادآور شد: کار دیگر بنیاد، بازسازی واحدهای مسکونی زلزله‌زده در نقطه صفر مرزی در قطور آذربایجان غربی است که بازسازی امسال به اتمام می‌رسد. همچنین بازسازی واحدهای زلزله زده آذربایجان شرقی امسال به اتمام می رسد.

  تابش تصریح کرد: امسال مجموعا 250 هزار واحد مسکن روستایی تکمیل می شود.

  او تصریح کرد: کار دیگری که چند روز گذشته اتفاق افتاد این بود که اعتبارات 200 هزار واحد مسکن روستایی به بنیاد ابلاغ شد که بنیاد آن را به بانک های مسکن استان ها ابلاغ کرد. افراد می توانند از امروز پرونده تشکیل دهند و وام 50 میلیون تومانی دریافت کنند. آنهایی که امکانات محدوده دارند از حساب 100 امام (ره) کمک 10 میلیون تومانی بلاعوض، دریافت خواهند کرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی