عصر بازاربرنج

فروش املاک مازاد بانکها برای اولین بار توسط بانک اقتصادنوین در بورس کالا رقم خورد

عصر اعتبار- بانک اقتصادنوین، با استفاده از ظرفیتهای قانونی و عملیاتی بورس کالای کشور، یکی از املاک مازاد خود را از طریق بورس عرضه کرد و به فروش رساند و گام بلندی در حل معضل فروش املاک مازاد شبکه بانکی برداشت.

فروش املاک مازاد بانکها برای اولین بار توسط بانک اقتصادنوین در بورس کالا رقم خورد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبرینعصر اعتبار» به نقل از روابط عمومی بانک اقتصادنوین، اهداف این بانک از عرضه املاک مازاد در بورس کالا، افزایش شفافیت، تمرکز بر بانکداری حرفه‌ای، حرکت در چهارچوب استانداردهای صنعت بانکداری و مولد سازی دارایی‌های راکد است که با همکاری بسیار خوب بورس کالای ایران و فروش اولین ملک مازاد بانک از این مسیر شفاف، نخستین تجربه موفق در این رابطه، در نظام بانکی کشور رقم خورد و با استقبال بسیار خوبی از سوی کارشناسان و فعالان بازار پول و سرمایه روبرو شد.
  مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری عمران و توسعه پایدار ایرانیان در خصوص جزییات این عرضه گفت: بانک اقتصاد نوین یک قطعه زمین با کاربری مسکونی - تجاری را در شهرستان بندرعباس به قیمت پایه 185 میلیارد و 820 میلیون ریال به فروش رساند تا عرضه املاک مازاد بانک ها در بورس کالا رسما وارد فاز اجرایی شود.
  محمدرضا سیفی همچنین افزود: زمین متعلق به بانک با 743.28 متر مربع مساحت، دارای سند تک برگ و مجوز احداث 10 طبقه به متراژ زیربنا 5823 مترمربع است. این زمین با قیمت مندرج در گزارش کارشناس رسمی دادگستری، برای فروش روی تابلوی املاک و مستغلات بورس کالا رفت که با اعلام آمادگی یک خریدار این معامله با موفقیت انجام شد.
  به گفته او قیمت پایه تعیین شده توسط کارشناس رسمی دادگستری حدود 185 میلیارد و 820 میلیون ریال و تضمین متقاضیان خرید برای شرکت در حراج مبلغ 5.58 میلیارد ریال معادل 558 میلیون تومان (3درصد قیمت پیشنهادی فروشنده) به صورت واریز وجه نقد و یا تودیع ضمانت نامه بانکی در نظر گرفته شده بود.
  مدیرعامل شرکت شرکت سرمایه گذاری عمران و توسعه پایدار ایرانیان در پایان در خصوص شرایط پرداخت این عرضه گفت: 95درصد بهای زمین معامله شده به صورت نقد به حساب های عملیاتی شرکت بورس کالای ایران واریز می شود. مهلت واریز بخش نقدی نیز 10 روز کاری پس از تاریخ معامله تا پایان ساعت اداری در نظر گرفته شده است. 5درصد باقی مانده نیز به صورت چک و همزمان با مبایعه نامه به تاریخ تنظیم سند رسمی در دفترخانه اسناد رسمی پرداخت خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو