عصر بازار

طلا به روند صعودی بازگشته است؟

عصر اعتبار- قیمت طلا برای این هفته با توجه به تمرکز فعالان بازار بر روی اقتصاد، رشد قابل‌توجهی را به ثبت رساند.

طلا به روند صعودی بازگشته است؟
نسخه قابل چاپ
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، قیمت روز پنج‌شنبه، طلا را به طور قابل‌توجهی بالاتر برد و با شروع 1816 دلار و بسته‌شدن آن در 1841 دلار، بالاتر از میانگین متحرک 200 روزه آن 1837 دلار بود. اگرچه امروز طلا تنها افزایش اندکی داشت اما بالاتر از میانگین متحرک 200 روزه خود باز و بسته شد که از نظر تکنیکال قابل‌توجه است.

  بر اساس گزارش کیتکو نیوز، اگر طلا بتواند بر مبنای تکنیکال، قیمت خود را بالای 1837 دلار حفظ کند، می‌توان نتیجه گرفت که قیمت طلا اکنون در یک رفتار صعودی بلندمدت ثابت بازگشته است. بهای هر اونس طلا در روز جمعه با 1846 دلار و 70 سنت به استقبال از تعطیلی بازار رفت و در معاملات آتی آمریکا نیز 1847 دلار و 70 سنت را ثبت کرد.

  اظهارات فدرال رزرو قبل از این هفته نشان می‌دهد که آنها معتقدند فشارهای تورمی به اوج خود رسیده است و استفاده از جدیدترین اعداد شاخص تورم قیمت مصرف‌کننده ماه گذشته تایید این فرض است. شاخص قیمت مصرف‌کننده برای آوریل به 8.3 درصد رسید که کمتر از نرخ 8.5 درصد در ماه مارس بود. با این حال، طلا در چهار هفته معاملاتی متوالی گذشته بر اساس پیش‌بینی نرخ‌های بهره بسیار بالاتر برای جلوگیری از تورم، فروخته شده بود.

  با این حال، در این هفته شاهد یک معکوس واضح و مشخص از جو بازار بودیم زیرا سرمایه‌گذاران اکنون به وضوح بر این واقعیت متمرکز شده‌اند که تورم به اوج خود نرسیده است و به احتمال زیاد به رشد بالاتر ادامه می‌دهد و تمایل طولانی‌مدت بازار بدون ریسک، احساسات بازار را تغییر داده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۳۵۱
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو