عصر بازار

سقوط قیمت سکه تمام به ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان

عصر اعتبار- بازار طلا و سکه امروز نظاره گر ریزش قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به دلیل کاهش قیمت دلار و افت تقاضا بوده است.

سقوط قیمت سکه تمام به ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، معاملات بازار طلا و سکه در پنجمین روز هفته با کاهش قابل توجه قیمت‌ها همراه شده است.

  به گونه‌ای که بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط اتحادیه طلا و سکه، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سکه امامی) با ریزش بیش از 510 هزار تومانی به کانال پایین‌تر سقوط کرده و به رقم 13 میلیون و 600 هزار تومان رسیده است.

  همچنین هر قطعه سکه تمام طرح قدیم در حال حاضر 13 میلیون و 100 هزار تومان قیمت گذاری شده است که نسبت به ابتدای معاملات، 350 هزار تومان ارزان‌تر شده است. هر نیم سکه نیز با افت 250 هزار تومانی به رقم 7 میلیون و 600 هزار تومان و هر ربع سکه نیز با کاهش 250 هزار تومانی به رقم 4 میلیون و 600 هزار تومان رسیده است.

  هر سکه یک گرمی نیز به قیمت 2 میلیون و 900 هزار تومان دادوستد می‌شود که بیان گر افت 100 هزار تومانی است؛ روندی که به گفته فعالان و معامله گران بازار، به دلیل کاهش معنادار قیمت ارز به ویژه دلار و همچنین افت چشم گیر تقاضا در بازار رقم خورده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی