عصر بازار

طلای جهانی اوج گرفت

عصر اعتبار- قیمت طلای جهانی به بالاترین سطح بیش از ۹ ماه گذشته رسید.

طلای جهانی اوج گرفت
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، قیمت طلا امروز(پنجشنبه) پس از اینکه فدرال رزرو نرخ بهره را 25 واحد افزایش داد، رشد کرد و به بالاترین حد در بیش از 9 ماه گذشته رسید. بهای هر اونس طلا تا ساعت 7 و 55 دقیقه صبح به وقت شرقی با 1.7 درصد افزایش به 1951 دلار و 80 سنت رسید که در اوایل جلسه به بالاترین حد خود از آوریل 2022 رسید.  قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا با 0.09 درصد افزایش به 1952 دلار و 80 سنت رسید.

  پاول ضمن اشاره به پیشرفت در کاهش تورم که به گفته او در مراحل اولیه خود است، نسبت به تشدید بیشتر سیاست پولی هشدار داد. اگرچه پاول گفت که افزایش نرخ بهره ممکن است ادامه یابد با این حال، طلا همچنان در سطح 1960 دلار با مقاومت روبرو خواهد شد. در ادامه، معامله‌گران بر روی داده‌های اقتصادی و نظرات مقامات فدرال رزرو برای جهت‌گیری بیشتر تمرکز خواهند کرد.

  طلا در محیطی با نرخ بهره پایین‌تر سود می‌برد زیرا هزینه فرصت نگهداری شمش‌های بدون بازده را کاهش می‌دهد.

  تحلیلگران اظهار کردند که اگر نشانه‌های بیشتری از کندی در اقتصاد ایالات‌متحده وجود داشته باشد و فدرال رزرو به کاهش نرخ‌ها ادامه دهد، تقاضای سرمایه‌گذاران برای طلا افزایش خواهد یافت. در همین حال، انتظار می رود بانک انگلستان و بانک مرکزی اروپا در اواخر روز نرخ بهره را 50 واحد افزایش دهند.

  بر اساس گزارش رویترز، شاخص دلار 0.2 درصد کاهش یافت. دلار ضعیف‌تر، شمش با قیمت دلار را برای خریدارانی که ارزهای دیگر دارند جذاب‌تر می‌کند.

  در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با یک درصد افزایش به 24.22 دلار رسید و به بالاترین حد یک هفته اخیر رسید. پلاتین با 0.7 درصد افزایش به 1010 دلار و 92 سنت و پالادیوم 0.3 درصد افزایش یافت و به 1674 دلار و سه سنت رسید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی