عصر بازار

احتمال تداوم کاهش قیمت طلا و سکه

عصر اعتبار- رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: با توجه به شرایط کنونی، قیمت طلا و سکه تا پایان هفته احتمالاً یک تا ۳ درصد کاهش داشته باشد.

احتمال تداوم کاهش قیمت طلا و سکه
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از صداوسیما، نادر بذرافشان افزود: از اوایل هفته گذشته روند کاهشی قیمت‌ها را در بازار طلا و سکه داشتیم؛ کاهش تقاضا، کاهش قیمت ارز و نوسانات بازار انس جهانی که حدوداً با 30 دلار کاهش همراه بود، عواملی بودند که منجر به افت قیمت‌ها در بازار شدند.

  رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران افزود: در ابتدای هفته جاری نیز انس جهانی 14 دلار افزایش یافت، اما نتوانست تأثیر زیادی روی بازار ایران بگذارد. انتشار اخبار سیاسی- اقتصادی همچون سفر سلطان عمان به ایران، آزادی پول‌های بلوکه شده ایران و البته اخبار مثبت از مذاکرات موجب شد که بازار تحت تأثیر افزایش قیمت جهانی طلا قرار نگیرد.

  وی ادامه داد: از ابتدای هفته گذشته تاکنون 2 تا 7 درصد کاهش قیمت را در بازار طلا و سکه داشتیم.

  بذرافشان در مورد اینکه آیا ریزش قیمت تداوم خواهد داشت یا خیر نیز گفت: از حدود 2 ماه و نیم پیش بازار طلا به ثبات رسیده بود و احتمال افزایش قیمت وجود ندارد؛ منتهی با توجه به شرایط احتمالاً تا پایان هفته کاهش یک تا 3 درصدی در قیمت‌ها داشته باشیم.

  وی با بیان اینکه روال بازار خوب است و التهابی وجود ندارد، افزود: فعلاً نمی‌توان در مورد آینده بازار طلا و سکه صحبت کرد، زیرا باید منتظر وضعیت انس جهانی، نرخ ارز و اخبار سیاسی- اقتصادی باشیم.

  رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران گفت: البته از سویی دیگر باید توجه داشت که تأثیر این مؤلفه‌ها هم بر بازار طلا و سکه زیاد نیست، زیرا بازار از ابتدای سال به ثبات رسیده است بنابراین اگر مردم قصد معامله طلا دارند به بازار مراجعه کنند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی