عصر بازار

چرا قیمت طلا و سکه ریزشی شد؟

کشتی‌آرای: تقاضای خرید سکه کم شد

عصر اعتبار- نایب رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر با تأکید بر ادامه روند نزولی قیمت طلا و سکه در بازار طی روزهای آینده گفت: در روزهای اخیر معامله خاصی در بازار انجام نمی شود و خریداران منتظر کاهش بیشتر قیمت‌ها هستند.

کشتی‌آرای: تقاضای خرید سکه کم شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، محمد کشتی آرای درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روزهای اخیر گفت: خبرهای مثبت سیاسی، آزادسازی منابع بلوکه شده ایران، بازگشایی سفارت عربستان و از سرگیری روابط ایران با کشورهای منطقه از مهمترین دلایل کاهش قیمت طلا و سکه، ارز، خودرو و مسکن در روزهای اخیر است.

  وی با تأکید براینکه  خبرهای سیاسی، از نظر اقتصادی اثرات مثبتی داشته است، افزود: تمام بازارهایی که از نظر سرمایه گذاری جذاب بودند در روزهای اخیر نه تنها کاهشی شده اند بلکه در رکود به سر می برند.

  این فعال بازار طلا و جواهر تأکید کرد: معامله چندانی در بازار طلا و سکه نیز انجام نمی شود چراکه در 10 روز گذشته شاهد سیر نزولی قیمت‌ها در این بخش بودیم و پیش بینی می شود که کاهش قیمت‌ها در روزهای آتی هم ادامه داشته باشد.

  کشتی‌آرای از کاهش حباب سکه به 5 میلیون و 500 هزار تومان خبر داد و گفت: علت کاهش حباب سکه، کاهش تقاضا برای خرید سکه در بازار است.

  به گزارش تسنیم، هم‌اکنون در بازار آزاد، قیمت طلای 18عیار هر گرم 2 میلیون و 408 هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم 26 میلیون و 300 هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز 29 میلیون و 100 هزار تومان است.

  در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 16 میلیون و 300 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی 10 میلیون و 800 هزار تومان و سکه یک‌گرمی 6 میلیون و 400 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

  هر مثقال طلا در بازار داخلی، 10 میلیون و 431 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است؛ ضمن اینکه قیمت هر انس طلا در بازارهای جهانی 1961 دلار است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی