عصر بازار

هفتمین دوره جشنواره‌ی طرح کیمیای شرکت به پرداخت ملت برگزار شد

عصر اعتبار- هفتمین دوره از جشنواره‌ی کیمیای بانک ملت دوشنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه ۹۵ با حضور جمعی از مدیران شرکت به‌پرداخت ملت، شرکت مهندسی سیستم یاس‌ارغوانی و بانک ملت برگزار شد و طی مراسمی برندگان این دوره جوایز خود را دریافت کردند.

هفتمین دوره جشنواره‌ی طرح کیمیای شرکت به پرداخت ملت برگزار شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصراعتبار » به نقل از  سرمدنیوز، هفتمین دوره از جشنواره‌ی کیمیای به پرداخت ملت دوشنبه 27 اردیبهشت‌ماه 95 با حضور جمعی از مدیران شرکت به‌پرداخت ملت و شرکت مهندسی سیستم یاس‌ارغوانی برگزار شد و طی مراسمی برندگان این دوره جوایز خود را دریافت نمودند.
  جشنواره‌ی کیمیا یکی از معتبرترین طرح‌های تشویقی در حوزه‌ی پرداخت الکترونیک است که از شهریور سال 93 به طور مستمر برگزار شده است.
  در آغاز این مراسم آقای رستم شاه‌گشتاسبی، مدیرعامل شرکت به‌پرداخت ملت به پیشینه‌ی شرکت اشاره کرد و گفت: "شرکت به‌پرداخت ملت از سال 1384 در حوزه‌ی ارائه و پشتیبانی از شبکه‌های پایانه‌ی فروش کارش را آغاز و از سال 1391 با اخذ مجوزهای لازم از شرکت شاپرک تا کنون به عنوان بزرگترین شرکت پرداخت کشور فعالیت می‌کند."
  او از دستاوردهای شرکت به کسب رتبه‌ی نخست در کشور و خاورمیانه و رتبه‌ی 22 در عرصه‌ی بین‌المللی بین شرکت‌های مشابه و هم‌صنف اشاره کرد و ادامه داد: "درحال حاضر شرکت به‌پرداخت ملت بیش از 800 هزار پایانه‌ی فروشِ فعال دارد و به بیش از 12هزار پذیرنده‌ی اینترنتی سرویس می‌دهد."
  آقای گشتاسبی افزود: "این شرکت جهت پشتیبانی از پذیرندگان خود 35 مرکز پشتیبانی در کشور ایجاد کرده است. مراکز پاسخگویی این شرکت 7روز هفته و 24 ساعت شبانه‌روز جهت رفع مشکلات و پاسخگویی به مشتریان و پذیرندگان آمادگی دارند."
  مدیرعامل به‌پرداخت ملت به خدمات دیگر این شرکت اشاره کرد که کد دستوری #741* یکی از این سرویس‌ها می‌باشد که امکان پرداخت قبوض، خرید شارژ، پرداخت بیمه و ... را برای کاربران فراهم می‌کند.
  او در تکمیل حرف‌‌هایش گفت: "جهت سهولت استفاده از این کد دستوری، شرکت به پرداخت ملت نرم‌افزار «سکه» را طراحی کرده است که تمام قابلیت‌های نامبرده در قالب یک اپلیکیشن در دسترس می‌باشد."
  آقای گشتاسبی همچنین با ذکر این نکته که شرکت به‌پرداخت ملت پیمانکار بانک ملت است گفت: "محصولات دیگر در حوزه‌ی سامانه‌های کارت بانک ملت، نرم‌افزارهای خودپرداز، تولید و پشتیبانی کارت سوخت، پایانه های فروش به پرداخت ملت، خودپردازهای غیرنقدی و سیستم پرداخت تلفنی (IVR) از خدمات دیگر این شرکت برای بانک ملت و مشتریانش است."
  سپس این مدیر حوزه‌ی پرداخت کشور برای روشن‌تر شدن عملکرد شرکت به‌پرداخت ملت به استناد از بولتن اقتصادی شاپرک (فروردین 95) آماری را ارائه کرد.
  شرکت به‌پرداخت ملت در مقایسه با 11 شرکت PSP دیگر با سهم 43/62 درصد (یک چهارم کل تراکنش‌ها) از نظر مبلغ تراکنش و با سهم 24/65 درصد (یک سوم کل تراکنش‌های انجام شده) از نظر تعداد تراکنش رتبه‌ی اول بین شرکت‌های پرداخت را دارد.
  طبق آمار فروردین‌ماه 1395 شاپرک نیز بانک ملت با سهم 34/46 درصد از نظر مبلغ تراکنش و سهم 34/82 درصد از نظر تعداد تراکنش رتبه‌ی نخست را بین بانک‌های کشور به دست آورده است.
  گشتاسبی کسب این رتبه و این رقم از تراکنش را با یاری مشتریان وفادار بانک ملت ممکن دانست.
  او به نکته‌ی دیگری در آمار شرکت شاپرک اشاره کرد که یک شاخص جهت ارزیابی اثربخشی پایانه‌های فروش است و گفت: "شاخص اثربخشی پایانه‌های فروش از تقسیم سرانه‌ی تراکنش‌ها بر تعداد دستگاه‌های پوز یک شرکت به دست می‌آید."
  اگر حاصل این تقسیم عددی بالاتر از 1 باشد یعنی از دستگاه‌‌های پوز آن شرکت استفاده‌ی بهینه شده‌است و اگر پایین‌تر از 1 باشد یعنی پوز‌های آن شرکت به درستی مورد استفاده قرار نگرفته‌اند. او اعلام کرد که بین 12 شرکت PSP تنها سه شرکت شاخص بالای 1 را کسب کرده‌اند که شرکت به‌پرداخت ملت با کسب شاخص 1/6 بالاترین شاخص بین شرکت‌ها را به دست آورده است.
  مدیر به‌پرداخت ملت در پایان صحبت‌هایش در مراسم اهدای جوایز جشنواره‌ی کیمیا، فناوری‌های جدید شرکت را معرفی کرد:
  1- کارتخوان‌های سیار یا موبایل پوز که بر پایه‌ی پرداخت از طریق NFC کار می‌کند که همراه با کارت‌های پیش‌پرداخت در مینی‌بوس‌های کیش نصب و راه‌اندازی شده است.
  2- کیف پول الکترونیک هم فناوری دیگری است که در اصفهان با نام اصفهان کارت رونمایی شده است و در ناوگان حمل و نقل این شهر مورد استفاده قرارگرفته است.
  جوایز و اسامی برندگان هفتمین دوره‌ی جشنواره‌ی کیمیا به شرح زیر است:
  هادی کریمی برنده‌ی خودروی هیوندای توسان
  آزاده باصری برنده‌ی خودروی پژو 206
  سیدحسین ظریف پارسا برنده‌ی خودروی پژو 206
  علی رضا زارع برنده‌ی خودروی پژو 206
  120 عدد سکه تمام بهار آزادی و 100 عدد کنسول بازی ps4 نیز به سایر برندگان اهدا شد.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا ر ا کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی