عصر بازارمدیران خودرو

​توجه ویژه بانک صادرات ایران به بخش خصوصی در تخصیص تسهیلات

عصر اعتبار- اطلاعات موجود نشان می‌دهد تنها نیم درصد مانده تسهیلات بانک صادرات ایران مربوط به بخش دولتی است و بخش خصوصی، عمده تسهیلات این بانک را استفاده کرده‌ است.

​توجه ویژه بانک صادرات ایران به بخش خصوصی در تخصیص تسهیلات
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از اقتصاد آنلاین، یکی از مهم‌ترین سوالات موجود در میان عموم مردم این است که چه میزان از حجم گسترده تسهیلات پرداختی توسط نظام بانکی را سازمان‌ها، ادارات و بخش‌های مختلف دولتی مصرف می‌کنند؟

  درباره آمار نظام بانکی البته می‌توان به اطلاعات بانک مرکزی رجوع کرد، اما آن‌طور که داده‌های منتشر شده توسط بانک صادرات ایران نشان می‌دهد، حجم بسیار ناچیزی از منابع این بانک به صورت تسهیلات در اختیار بخش دولتی قرار گرفته است.

  از مانده یک هزار و 237 هزار میلیارد ریالی تسهیلات اعطایی این بانک تا پایان خرداد ماه سال جاری، تنها شش هزار و 783 میلیارد ریال آن مربوط به تسهیلات اعطایی به بخش دولتی است.

  این عدد تقریبا نیم درصد کل مانده تسهیلات پرداختی است و نشان می‌دهد 99٫5 درصد کل تسهیلات این بانک را سایر بخش‌ها دریافت کرده‌اند.

  بخش خصوصی شامل تعاونی‌ها، بخش بازرگانی، کشاورزی، صنعت، معدن و... با استفاده از تسهیلات بانکی، فعالیت‌های خود را به روزرسانی کرده و نقش اصلی را در رونق تولید و ایجاد اشتغال در کشور بر عهده دارند.

  جدول منتشر شده توسط بانک صادرات ایران همچنین نشان می‌دهد مانده تسهیلات پرداختی این بانک در سال 1397 به نسبت سال قبل آن بیش از 28 درصد افزایش یافته است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۱۹ روز پیش
  آرشیو