عصر بازار

افزایش ۲۳.۸ میلیارد دلاری ارزش رمزارزها با جهش ۱۶ درصدی بیت‌کوین

عصر اعتبار- اگرچه بازارهای بورس نشانه‌های قابل توجهی از صعود را از خود بروز نداده‌اند، اما رمزارزها پس از دو هفته سیر نزولی با جهشی قابل ملاحظه روبرو شدند.

افزایش ۲۳.۸ میلیارد دلاری ارزش رمزارزها با جهش ۱۶ درصدی بیت‌کوین
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، ارزش کلی رمزارزها با افزایش 23.8 میلیارد دلاری ظرف 24 ساعت گذشته به 175.98 میلیارد دلار رسید.

  براساس داده‌های منتشر شده توسط کوین مارکت کَپ، رمزارزهای مشهور سیر صعودی قابل توجهی را تجربه کردند به طوری که بیت‌کوین ظرف 24 ساعت اخیر با رشد 16 درصدی به 6243.55 دلار رسید؛ اتریوم با رشد 17.5 درصدی به قیمت 139.63 دلار معامله شد وXRP، حدود 12 درصد افزایش قیمت داشت؛ البته این رمزارزها با سپری شدن زمان کمی از ارزش خود را از دست دادند.

  احیای قیمت رمزارزها پس از دو سقوط شدید در اوایل ماه جاری، رخ داد. در هشتم مارس و بدنبال افت شدید قیمت نفت، بازار رمزارز در مجموع بیش از 26 میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داد.

  و در ادامه و در جریان سقوط آزادی به مراتب شدیدتر، هفته گذشته بازار رمزارزها حدود93.5 میلیارد دلار از ارزش خود ظرف تنها 24 ساعت از دست داد.

  بیت کوین شاهد از دست رفتن حدود 48 درصد از ارزش خود در سال 2020 بود.

  با این حال، اگرچه بیت کوین امروز احیا شد اما قیمت آن همچنان کمتر چیزی است که در ابتدای سال نو میلادی کار خود را با آن آغاز کرده بود.

  طی چند سال اخیر، سرمایه گذاران همواره بیت کوین را به «طلای دیجیتال» تشبیه کرده بودند و استدلال آنان این است که این رمزارز می‌تواند در زمان آشوب بازار، نقش سرمایه امن را ایفا کند.

  با این حال، بیت کوین همزمان با ریزش بازار بورس، شبیه به یک دارایی ریسکی عمل کرده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو