عصر بازار

ویروس کرونا حباب بدهی ۳۲ تریلیون دلاری آسیا را می ترکاند

عصر اعتبار-موسسه اعتبارسنجی مودیز اعلام کرد بدهی سنگین و نبود فعالیت‌های تجاری به خاطر شیوع ویروس کرونا باعث موجی از ورشکستگی های گسترده در سراسر منطقه آسیا پسیفیک خواهد شد.

ویروس کرونا حباب بدهی ۳۲ تریلیون دلاری آسیا را می ترکاند
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، موسسه اعتبارسنجی مودیز اعلام کرد بدهی سنگین و نبود فعالیت‌های تجاری به خاطر شیوع ویروس کرونا باعث موجی از ورشکستگی های گسترده در سراسر منطقه آسیا پسیفیک خواهد شد.

  طبق گزارش این موسسه، این مقدار بدهی بالای شرکتی که توسط شرکت ها در سراسر این منطقه اعلام شده از زمان بحران مالی 2008 دو برابر شده و تا سال گذشته میلادی به 32 تریلیون دلار رسیده بود.

  به عقیده تحلیلگران این موسسه بخش های کمی وجود دارند که می توانند از این شرایط جان سالم به در ببرند. تعداد شرکت‌هایی که هر روز به دنبال مشاوره برای جلوگیری از یک ورشکستگی احتمالی هستند افزایش می یابد.

  بازار املاک چین باعث نگرانی فراوانی شده است. اطلاعات نشان می دهد این صنعت در ماه فوریه 647 میلیارد دلار به صورت اوراق قرضه با پشتوانه ارز داخلی و ارز قوی بدهکار بوده است. آمار نشان می‌دهد فروش و ساخت و ساز بیش از 20 درصد در دو ماه اول سال میلادی جاری نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

    همه گیری ویروس کرونا باعث کاهش منابع مالی در تایلند شده و خطراتی برای بانکها در ویتنام به وجود آورده است. شیوع این ویروس در استرالیا باعث شده برخی شرکت ها سهام خود را افزایش دهند و درگیر بازپرداخت بدهی های خود باشند.

  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو