عصر بازار

رئیس اتحادیه طلا و جواهر:

نوسانات بازار طلا و سکه ادامه دارد

عصر اعتبار- رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: امروز بازار طلا و سکه مانند یک هفته اخیر ملتهب بود و قیمت ها نوسانات خود را داشته است.

نوسانات بازار طلا و سکه ادامه دارد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از باشگاه خبرنگاران، ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به آخرین وضعیت بازار طلا و سکه، گفت: امروز بازار طلا و سکه مانند یک هفته اخیر چنگی به دل نمی زد و قیمت ها نوسانات خود را داشته اما امروز شدت آنچنانی نداشته است.

  او بیان کرد: هر ساله در ماه رمضان به دلیل کاهش داد و ستدها شاهد کاهش قیمت طلا و سکه هستیم اما امسال به دلیل تغییرات شدید نرخ ارز و اونس جهانی شاهد افزایش نجومی قیمت ها بودیم که پیش بینی می شود همچنان روند صعودی باشد.

  رئیس اتحادیه طلا و جواهر در خصوص آخرین قیمت طلا و سکه در بازار، گفت: طلای 18 عیار امروز 740 هزار تومان معامله شد. هر مثقال طلای 17 عیار آب شده 3 میلیون و 207 هزار تومان، سکه طرح جدید 7 میلیون و 550 هزار تومان، سکه طرح قدیم 7 میلیون و 350 هزار تومان، نیم سکه 3 میلیون و 890 هزار تومان، ربع سکه 2 میلیون و 200 هزار تومان و سکه یک گرمی یک میلیون و 100 هزار تومان داد و ستد شد.

  این مقام مسئول با اشاره به تغییرات قیمت طلا و سکه نسبت به روز قبل، گفت: قیمت طلا و سکه در طول روز گاهی افزایشی و گاهی کاهشی است که قیمت سکه در هر گرم 15 هزار تومان نسبت به دیروز تغییر داشته است. پیش بینی می‌شود قیمت‌ها افزایش داشته باشد، اما بستگی به تغییرات نرخ ارز و اونس جهانی دارد.

  به گفته رئیس اتحادیه طلا و جواهر اگر قیمت ارز و اونس جهانی به یک ثبات نسبی برسد شاهد کاهش قیمت طلا و سکه خواهیم بود. در این شرایط مردم می توانند به سراغ بازار مصنوعات طلا و جواهر بروند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی