عصر بازار

رکود ۴.۹درصدی درپیش است

IMF باردیگر پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی جهان را کاهش داد

عصر اعتبار- صندوق بین‌المللی پول یک بار دیگر پیش‌بینی خود برای اقتصاد جهانی را کاهش داد و هشدار داد که با تلاش دولت‌ها برای مقابله با ویروس کرونا وضعیت بدهی جهانی رو به وخامت خواهد گذاشت.

IMF باردیگر پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی جهان را کاهش داد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، صندوق بین‌المللی پول یک بار دیگر پیش‌بینی خود برای اقتصاد جهانی را کاهش داد و هشدار داد که با تلاش دولت‌ها برای مقابله با ویروس کرونا وضعیت اعتبارات عمومی به شدت رو به وخامت گذاشته است.

  صندوق بین‌المللی پول در چشم‌انداز اقتصادی جدید خود اعلام کرد که پیش‌بینی می‌کند اقتصاد جهانی در سال جاری با رکودی 4.9 درصدی روبرو شود که این نسبت به پیش‌بینی قبلی رکود 3 درصدی که در ماه آوریل انجام شده بود خیلی بدتر شده است.

  صندوق همچنین پیش‌بینی ریکاوری اقتصادی خود در سال 2021 را هم کاهش داد و پیش‌بینی کرد که در سال آینده اقتصاد جهانی 5.4 درصد رشد کند، در حالی که قبلاً در ماه آوریل این میزان 5.8 درصد پیش‌بینی شده بود.

  آی‌ام‌اف در توضیح کاهش‌های انجام شده در پیش‌بینی‌های خود اعلام کرد: به نظر می‌رسد محدودیت‌های قرنطینه‌ای مقابله با ویروس کرونا در طول نیمه دوم سال پابرجا بمانند و تولید و زنجیره‌های تأمین از این موضوع آسیب ببینند.

  آی‌ام‌اف هشدار داد: سطح بدهی جهانی امسال از 100 درصد تولید ناخالص داخلی بالاتر خواهد رفت.

  همچنین در این چشم‌انداز تخمین زده شد که کاهش ساعات کاری در نیمه دوم امسال به علت محدودیت‌های مقابله با کرونا معادل بیکاری 300 میلیون نفر با شغل تمام وقت شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی