عصر بازاربرنج

راه‌اندازی پلتفرم۴میلیارددلاری بانک جهانی برای عرضه محصولات پزشکی

عصر اعتبار- گروه سرمایه گذاری که به عنوان بازوی بخش خصوصی بانک جهانی عمل می‌کند، از راه اندازی پلتفرم تامین مالی ۴میلیارد دلاری با هدف تقویت تولید و عرضه محصولات ضروری بهداشت شخصی در کشورهای در حال توسعه خبر داد.

راه‌اندازی پلتفرم۴میلیارددلاری بانک جهانی برای عرضه محصولات پزشکی
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، ابتکار موسسه مالی بین المللی (IFC) به طور گسترده به پروژه‌های بخش خصوصی به منظور تولید محصولاتی همچون تجهیزات بهداشت شخصی، دستگاه‌های تنفس مصنوعی و سایر تجهیزات پزشکی، کیت‌های تست کرونا، داروها و واکسن‌ها اختصاص دارد.

  این نهاد از محل منابع داخلی خود 2 میلیارد دلار به این طرح اختصاص داده و 2 میلیارد دلار دیگر از طریق شرکای بخش خصوصی تامین خواهد شد.

  به گفته «استیفنی فون فرایندنبرگ» مدیر عملیاتی IFC، این گروه همچنین در نظر دارد تا به منظور تامین بودجه اضافی، با سایر موسسات مالی بین المللی همکاری کند.

  وی در ادامه اضافه کرد که این نهاد در حال همکاری با اتحاد جهانی واکسن و مصون سازی (GAVI) است تا از این طریق پروژه‌هایی را که می‌توانند به پیشرفت تولید واکسن کووید-19 در کشورهای در حال توسعه کمک کنند، شناسایی و بودجه مورد نیاز آنان را تامین کند.

  سازمان بهداشت جهانی تخمین می‌زند که تقاضای جهانی برای محصولات بهداشت شخصی شامل ماسک و دستگاه تنفس مصنوعی، در حال حاضر با تجاوز از میزان عرضه، سالیانه به بیش از 60 میلیارد دلار برسد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
    آرشیو