عصر بازار

توضیحات بنیاد شهید درباره افزایش حقوق خانواده های شاهد

عصر اعتبار- معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید در پاسخ به حواشی ایجاد شده پیرامون خبر افزایش حقوق خانواده های شاهد، توضیحاتی را مطرح کرد.

توضیحات بنیاد شهید درباره افزایش حقوق خانواده های شاهد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری « عصر اعبتار» به نقل از مهر، پس از انتشار خبری مبنی بر افزایش حقوق خانواده‌های شهدا از مهرماه سال جاری با دستور رئیس سازمان برنامه و بودجه، جمعی از خانواده‌های شاهد با انتشار بیانیه‌ای نسبت به این خبر واکنش نشان دادند.

  خانواده‌های شهدا در این بیانیه اعلام کرده‌اند که این خبر موجب ایجاد شائبه در جامعه نسبت به رسیدگی بیش از مقررات قانونی به این افراد شده و در شرایط کنونی جامعه موجب بد گمانی نسبت به خانواده‌های شهدا شده این در حالی است که این افزایش حقوق مربوط به یکسان سازی حقوق بازنشستگان بوده و هیچ تفاوتی با افزایش حقوق سایر اقشار جامعه ندارد.

  در بخشی از این بیانیه آمده است:

  «آقای نوبخت بزرگوار؛

  آیا پرداخت معوقات سالیان گذشته خانواده‌های شهدا ارزش خبری کردن در سطح عمومی و چنین منت گذاری را دارد؟ مگر نه اینکه سالانه حقوق تمامی اقشار جامعه نسبت به تورم افزایش قانونی می‌یابد؛ پس منظور همکاران جناب عالی از مطرح شدن چنین خبری که گویی خانواده شهدا از سایر آحاد جامعه مستثنی و به دنبال زیاده خواهی هستند، آن هم در هفتمین ماه سال چیست؟ آیا قبول دارید این خبر و اخباری این چنین جز آسیب زدن به طیف بی ادعای شاهد و ایثارگر ثمر دیگری ندارد، آن هم در شرایط سخت اقتصادی امروز که همه مردم شریف ایران در تنگناهای مالی جدی بسر می‌برند. اگر جنابعالی از این شکل اطلاع رسانی آگاه نبوده‌اید لطفاً به صورت شفاف اعلام کنید.

  آیا مطرح شدن چنین اخباری در شرایط کنونی تلاشی برای فعال نمایی به مدد اعتبار خانواده معظم شهدا و ایثارگران نیست؟

  آیا مجموعه حضرت عالی جز پرداختن به وظایف بارز و ذاتی سازمانی (آن هم با این همه تأخیر) کار چشم گیر یا خارق العاده دیگری برای جامعه ایثارگران انجام داده است؟

  آیا قبول دارید نتیجه انتشار این بدیهیات و بزرگنمایی آنها سبب ایجاد شائبه در خصوص سهم خواهی خانواده معظم شهدا و ایثارگران می‌شود؟ چه کسانی از این توهین آشکارا سود می‌برند؟»

  آئین نامه‌ای برای افزایش حقوق ایثارگران نداشته‌ایم

  در همین خصوص محمود پاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید در گفتگو با خبرنگار مهر، با توضیح در این باره گفت: خبر منتشر شده مربوط به همسان سازی حقوق بازنشستگان است و این افزایش حقوق مطرح شده نیز تنها مربوط به افزایش حقوق بازنشستگان شاهد است.

  وی افزود: براساس هماهنگی‌های انجام شده، حقوق تمامی بازنشستگان لشکری و کشوری شاهد طبق طرح همسان سازی دولت از مهرماه افزایش پیدا خواهد کرد و این افزایش حقوق نیز طبق طرح همسازی سازی است و رقمی بیشتر از سایر بازنشستگان کشور نیست.

  پاکدل در واکنش به خبر افزایش حقوق خانواده‌های شهدا تصریح کرد: بخش نامه افزایش حقوق تنها مربوط به افزایش حقوق سالیانه کارکنان و بازنشستگان است که هر ساله و در سال جدید برای همه اجرایی می‌شود و افزایش حقوق دوباره ای نداریم. به بعلاوه افزایش حقوق در اواسط سال رخ نمی‌دهد ما نیز هیچ بخش نامه‌ای در این زمینه یا برای افزایش حقوق دیگر ایثارگران دریافت نکرده‌ایم.

  معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید افزود: این افزایش حقوق تنها شامل بازنشسته‌های شاهد است و بنیاد شهید جانباز بازنشسته ندارد مگر جانباز 70 درصد به بالایی شهید شده باشد و تحت عنوان بازنشسته شهید خدمات دریافت می‌کند.

  وی در پایان تصریح کرد: بر اساس این طرح نیز 61 هزار نفر از خانواده‌های صندوق بازنشستگی بنیاد شهید شامل حال طرح همسان سازی و افزایش حقوق خواهند شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی