عصر بازاربرنج

هشدار هلال احمر به سودجویان

تنها شماره حساب مجاز برای کمک به زلزله‌زدگان سی‌سخت

عصر اعتبار- رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر تاکید کرد که تنها شماره حساب اعلام شده از سوی این جمعیت برای کمک به زلزله‌زدگان سی‌سخت مجاز بوده و اعلام هر شماره حساب دیگری غیرقانونی است.

تنها شماره حساب مجاز برای کمک به زلزله‌زدگان سی‌سخت
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، محمد نصیری با اشاره به زلزله رخ داده در شهرستان سی‌سخت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: درپی این زمین لرزه که خساراتی را نیز درپی داشته است، جمعیت هلال احمر به سرعت وارد موضوع شده و عملیات نجات، امداد و اسکان اضطراری را در همان ساعات اولیه پس از وقوع زلزله آغاز کرد.

  وی با اشاره به قانون مدیریت بحران کشور، اظهارکرد: گرچه هرنوع حادثه‌ای قلب مردم نوع‌دوست ایران را رنجانده و آنان برای کمک به هموطنان و همنوعان خود بسیج می‌شوند، اما بر اساس قانون مدیریت بحران سطح این حادثه منطقه‌ای بوده و از این رو جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویر احمد و چند استان معین اقدامات مربوط به امدادرسانی و توزیع اقلام را در دستور کار خود قرار دادند.

  رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر درباره امکان کمک‌ نقدی به زلزله‌زدگان نیز گفت: با توجه به سطح تعیین شده برای حادثه، جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد متولی دریافت کمک‌های نقدی شده و در همین راستا نیز شماره حساب  5٢٢٣5٢٢٣١٩ و شماره کارت 6١۰4٣٣٧4٢٨5۰٨۰٣٨  به نام جمعیت هلال احمر این استان و برای دریافت کمک‌های نقدی اعلام شد.

  نصیری با بیان اینکه برابر قانون مدیریت بحران دیگر سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌ها باید پس از اخذ مجوز اقدام به اعلام شماره حساب و جمع‌آوری کمک‌های مردمی کنند، خاطرنشان کرد: تاکنون هیچ یک از سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌ها چنین درخواستی را مطرح نکرده و طبیعتا به جز شماره حساب اعلام شده، هیچ سازمان مردم نهاد یا خیریه دیگری اجازه جمع‌آوری کمک‌های نقدی را ندارد و در صورت اطلاع، شماره حساب مذکور توقیف خواهد شد.

  وی از مردم نیز خواست تا از واریز وجوه نقد خود به حساب افراد و دیگر شهروندان نیز خودداری کنند و گفت: گرچه عمده شهروندان با قصد و نیت خیر به دنبال کمک به همنوعان خود هستند، اما متاسفانه در مواردی مشاهده شده که افراد سودجو نیز از این عواطف و احساسات انسانی سوء استفاده کرده‌اند. در این موارد نیز با سودجویان برخورد جدی خواهد شد.

  رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشورمان درباره هزینه کرد مبالغ جمع‌آوری شده از سوی هلال احمر نیز اظهارکرد: این مبالغ تماما برای زلزله‌زدگان سی‌سخت هزینه شده و صرف امور دیگری نخواهد شد. گزارش ونحوه هزینه کرد آن نیز همچون موارد قبلی به اطلاع عموم می‌رسد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی