عصر بازاربرنج

تغییرات نرخ تورم بر اساس دهک‌های هزینه‌ای در بهمن ۹۹

عصر اعتبار- مرکز آمار ایران اعلام کرد:‌ نرخ تورم در دهک‌های مختلف هزینه‌ای در بازه ٣٢.۰ درصد برای دهک اول تا ٤١.٣ درصد برای دهک دهم نوسان دارد.

تغییرات نرخ تورم بر اساس دهک‌های هزینه‌ای در بهمن ۹۹
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، فاصله تورمی در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل ۰,٢ واحد درصد و در گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» نسبت به ماه قبل ۰.٧ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.

  نرخ تورم کل کشور در بهمن ماه ١٣٩٩ برابر ٣٤,٢ درصد است که در دهک‌های مختلف هزینه‌ای در بازه ٣٢.۰ درصد برای دهک اول تا ٤١.٣ درصد برای دهک دهم نوسان دارد. محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بین ٣٢.٣ درصد برای دهک دهم تا ٣٦.٨ درصد برای دهک دوم است. همچنین اطلاع مذکور در مورد گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» بین ٢٧.٧ درصد برای دهک اول تا ٤٣.٦ درصد برای دهک دهم است.

  فاصله تورمی دهک‌ها

  بر اساس اعداد مربوط به تورم در میان دهک‌های مختلف هزینه‌ای، فاصله تورمی دهک‌ها در این ماه به ٩,٢ درصد رسید که نسبت به ماه قبل (٩.٥ درصد) ۰.٣ واحد درصد کاهش داشته است. فاصله تورمی در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل ۰.٢ واحد درصد و در گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» نسبت به ماه قبل ۰.٧ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو