عصر بازاربرنج

بیمه ۹۲۰ هزار راننده در سال جاری/ شرط بیمه رانندگان جدید

عصر اعتبار- مدیرکل نامنویسی و حسابهای انفرادی سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه در سال جاری ۹۲۰ هزار راننده تحت پوشش قرار گرفتند،گفت: رانندگان جدید در صورت تخصیص اعتبار در بودجه۱۴۰۰، بیمه می شوند.

بیمه ۹۲۰ هزار راننده در سال جاری/ شرط بیمه رانندگان جدید
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، محمد محمدی، در خصوص بیمه رانندگان تاکسی گفت: از ابتدای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها به تدریج با توجه به فهرستی که سازمان هدفمندسازی به ما اعلام کرد افرادی را تحت پوشش قرار دادیم.

  وی افزود: قرار بود در بودجه سنواتی اعتبار مربوط به 50 درصد حق بیمه سهم دولت در قوانین بودجه سنواتی پیش‌بینی شود اما در طول سال‌های 93 تا 97 اعتباری پیش بینی نشد.

  مدیر کل نام نویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تأمین اجتماعی گفت: علی رغم عدم تخصیص اعتبار طی سال‌های گذشته 950 هزار راننده تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی قرار گرفتند و امسال نیز 920 هزار راننده اعم از درون شهری و برون شهری با پرداخت 13 و نیم درصد حق بیمه از 13 و نیم درصد سهم دولت برخوردار شده و تحت پوشش قرار گرفتند.

  وی گفت: قرار است این مبلغ در ردیف‌های اعتباری به سازمان تأمین اجتماعی تخصیص داده شود اما امسال هم در بودجه مصوب سال 99 به صورت کامل پیش بینی نشد و از 5 هزار میلیارد تومان فقط پانصد میلیارد تومان برای رانندگان و سایر گروه‌ها پیش‌بینی شد.

  محمدی گفت: در لایحه بودجه 1400 رایزنی‌های مختلفی با وزارت راه و وزارت کشور و همچنین سازمان برنامه و بودجه انجام دادیم که امیدواریم اعتبار مورد نیاز در تبصره 14 قانون بودجه پیش‌بینی شود.

  وی افزود: خوشبختانه پیگیری‌های لازم انجام شده و انتظار داریم در لایحه بودجه که در حال حاضر در دستور کار نمایندگان مجلس است و همه نمایندگان نظرشان این است که اعتبار مربوطه در ردیف 26 تبصره 14 قانون بودجه پیش‌بینی شود، گنجانده شود.

  وی اظهار داشت: مطمئن هستیم عددی که ما برآورد کردیم و سازمان برنامه و بودجه نیز آن را تأیید کرده اگر در قانون بودجه تصویب شود، از ابتدای سال 1400 پوشش بیمه‌ای را برای رانندگان جدید انجام خواهیم داد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو