عصر بازاربرنج

حمایت رئیس بانک جهانی از تعویق پرداخت بدهی کشورهای فقیر به گروه ۲۰

عصر اعتبار- رئیس بانک جهانی گفت به تعویق انداختن سررسید پرداخت بدهی‌ها توسط گروه ۲۰ تا پایان سال جاری میلادی به کشورهای فقیر کمک می‌کند پول بیشتری برای مبارزه با همه‌گیری ویروس کرونا و حمایت از اقتصادهایشان داشته باشند.

حمایت رئیس بانک جهانی از تعویق پرداخت بدهی کشورهای فقیر به گروه ۲۰
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، دیوید مالپس، رئیس بانک جهانی گفت انتظار دارد چین، آمریکا و سایر اقتصادهای بزرگ گروه 20 در دیدار این هفته سررسید پرداخت بدهی‌ها را تا پایان 2021 تمدید کنند.

  جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.

  اطلاعات بانک جهانی نشان می‌دهد طرح تعلیق خدمات بدهی گروه 20 تا حالا به کشورها کمک کرده تسویه 5.7 میلیارد دلار از بدهی‌های خود را تا پایان 2020 به تعویق بیندازند و انتظار می‌رود تسویه 7.3 میلیارد دیگر از این بدهی‌ها تا ماه ژوئن به تعویق بیفتد.

  مالپس گفت به تعویق انداختن سررسید پرداخت بدهی‌ها تا پایان سال جاری میلادی به کشورها کمک می‌کند پول بیشتری برای مبارزه با همه‌گیری ویروس کرونا و حمایت از اقتصادهایشان داشته باشند.

  وی گفت اعضای گروه 20 احتمالاً برای آخرین بار تسویه این بدهی‌ها را به تعویق می‌اندازند.

  شیوع ویروس کرونا باعث افزایش بدهی کشورهای در حال توسعه شده است

  رئیس بانک جهانی با اشاره به اینکه به تعویق انداختن موقت سررسید بدهی‌ها بسیار کمک کننده است گفت:«در بلندمدت نیاز به بخشیدن بدهی کشورهای فقیر است تا بتوانند بار بدهی‌های خود را سبک کنند».

  وی گفت اولویت اول بانک جهانی احیای منابع مجمع توسعه بین الملل برای کمک به کشورهای فقیر است که احتمالاً تا ماه دسامبر محقق خواهد شد.

  صندوق بین‌المللی پول هم اعلام کرد هیئت اجرایی آن سومین کمک مالی برای 28 کشور فقیر عضو این صندوق را تصویب کرده است. این کمک‌ها که ارزش آن به 238 میلیون دلار می رسد پرداخت بدهی کشورهای فقیر را به صندوق بین‌المللی پول تا پانزدهم اکتبر پوشش می‌دهند تا منابع مالی آنها برای مبارزه با همه‌گیری کرونا و کاهش تاثیرات اقتصادی آن آزاد شوند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو