عصر بازارمدیران خودرو

استاندار کرمان:

پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی باید به ایجاد شغل بیانجامد

عصر اعتبار- علیرضا رزم‌حسینی استاندار کرمان در جلسه کمیته رفع موانع تولید این استان گفت : دولت تصمیم گرفته است به منظور رفع موانع تولید و رونق اقتصادی کشور تا پایان سال به صورت جدی پرداخت‌هایی به واحد های تولیدی داشته باشد.

پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی باید به ایجاد شغل بیانجامد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار»، وی ضمن اشاره به تسهیلات پرداختی بانک هایی نظیر بانک صنعت و معدن در ماه های اخیر بیان داشت: برای حل مشکل بخش تولید بانک‌ها باید به صورت ویژه تسهیلات پرداخت کنند و بخش عمده مشکل واحدهای ما مربوط به سرمایه در گردش و سرمایه ثابت است .
  رزم‌حسینی در ادامه بیان داشت : بانک‌هایی که پرداخت تسهیلات نداشتند کتبا به ما اعلام کنند تا اگر مشکل از سوی مرکز است نسبت به رفع موضوع اقدام شود.
  وی ادامه داد: لازم است در صورت عدم مراجعه مشتری برای تکمیل مدارک و ...، اعلام شود تا فرد جایگزین انتخاب شود، در شرایط کنونی با توجه به اقتصاد مقاومتی در استان، روند خوبی را شروع کردیم و امیدواریم در این کار نیز کارنامه خوبی برای مدیران استان برجا بماند.
  استاندار کرمان گفت: ما می‌خواهیم کاربه سهولت انجام شود و در بروکراسی بانکی متوقف نشود ، با پرداخت تسهیلات واحدهای صنعتی و تولیدی نیمه فعال می‌توانند جان بگیرند و بخشی از مشکل اشتغال را حل کنند.
  وی بر راستی‌آزمایی در دریافت وام و ایجاد اشتغال ورونق تولید واحدها های صنعتی تاکید کرد و گفت: در پرداخت تسهیلات دنبال این هستیم که وام دریافتی منجر به شغل و افزایش تولید شده باشد، نه اینکه بدهی‌های معوقه خود را به بانک دیگر پرداخت کرده باشند.
  رزم‌حسینی ابراز داشت: لازم است که گروهی به عنوان ناظر، عملکرد واحدها را نظارت کنند تا وام دریافتی منجر به ایجاد کار وتقویت تولید شده باشد
  مهدی حسینی‌نژاد سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال کرمان نیز در این جلسه گفت:استان کرمان از پرداخت تسهیلات رونق تولید در کشور ٢.٦ درصد سهم دارد.
  وی اظهار داشت: از یک هزار و ٥۰۰ واحد صنعتی و معدنی رصد شده در شمال استان کرمان، تعداد یک هزار و ٢۰۰ واحد به صورت فعال و نیمه فعال کار می‌کردند.
  سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال کرمان بیان داشت: براساس مصوبه رفع موانع تولید برای راه‌اندازی واحدهای نیمه فعال و یا با پیشرفت فیزیکی بالای ٦۰ درصد قرار شد از طریق سامانه بهین ‌یاب تسهیلاتی ارائه شود.
  حسینی‌نژاد عنوان کرد: طی سه ماه گذشته ٤٣٩ واحد از طریق سامانه بهین‌یاب در شمال استان کرمان با مبلغ تسهیلات ٦٣۰ میلیارد تومان ثبت‌نام کردند که حدود ٢٢ مورد توانستند به قرارداد با بانک برسند و ٤٨ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کنند.
  وی ادامه داد: تنها در سه بانک صنعت و معدن، کشاورزی و ملت تسهیلات پرداختی را داشتیم واز طریق دیگر بانک‌ها که حدود ١٨ مورد ثبت‌نام داشتند، هیچگونه خروجی در ارائه تسهیلات نداشتیم.
  حسینی‌نژادافزود: در مقایسه با کل کشور ، سهم استان کرمان از تسهیلات رونق تولید ٢.٦ درصد است و ٥.٧ درصد واحدها توانسته‌اند مبالغی تسهیلات دریافت کنند.
  وی حسینی‌نژاد گفت: طی دو هفته گذشته، بانک کشاورزی، صنعت و معدن و ملت تسهیلات پرداختی خود را سرعت بیشتری داده‌اند

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
  آرشیو