عصر بازاربرنج

معاون وزیر صمت خبر داد:

۹۳ درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شد

عصر اعتبار- معاون وزیر صمت از خرید بیش از ۷ میلیون و ۵۹۶ هزار تن گندم تا ۱۹ مرداد خبر داد و گفت: تاکنون ۹۳ درصد از پول گندم‌های تحولی به مراکز خرید تسویه شده است.

۹۳ درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، یزدان سیف افزود: در مقایسه با 19 مرداد ماه سال گذشته، خرید تضمینی رشد 7 درصدی در کشور دارد و در حال حاضر مراکز خرید در 31 استان آماده تحویل گندم کشاورزان هستند.

  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: تاکنون 17 هزار و 275 میلیارد تومان به گندم کاران پرداخت شده است.

  سیف گفت: مقدار خرید تضمینی گندم هم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 7 درصدی دارد که به مرور زمان این افزایش خرید بیشتر می‌شود.

  وی افزود: ارزش کل خرید تضمینی گندم به بیش از 19 هزار میلیارد تومان رسیده است.

  مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: تاکنون 263 هزار تن دانه روغنی کلزا به ارزش حدود 11,807 میلیارد تومان خریداری شده است.

  سیف گفت: خرید تضمینی آفتابگردان هم در کشور شروع شده و در استان‌های خوزستان و کرمان در اولین روزهای خرید 460 تن از این محصول خریداری شده است.

  معاون وزیر صمت افزود: از نکات مثبتی که می‌توان در زمینه فعالیت خرید تضمینی گندم و دانه روغنی بدان اشاره کرد، پرداخت پول گندمکاران امسال بی سابقه بوده است و پرداخت‌ها به روز انجام شده، تاکنون 17 هزار و 275 میلیارد تومان به گندم کاران پرداخت شده که از میزان کل پرداختی سال گذشته عبور کرده است.

  سیف اضافه کرد: پول گندم کاران در سنوات گذشته به صورت دو مرحله و پس از تقریباً دو ماه پرداخت می‌شد الان به روز شده و 93 درصد آن تاکنون پرداخت شده و این درصد پرداخت روی اعداد 80 تا 95 درصد بوده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار