عصر بازار

چقدر کارت بانکی داریم؟

عصر اعتبار- مانده انواع کارت‌های بانکی در کشور تا پایان خردادماه سال جاری، از ۴۲۰ میلیون عدد گذشته است.

چقدر کارت بانکی داریم؟
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، مانده کارت‌های بانکی صادر شده بانک‌ها تا پایان خرداد امسال حاکی از آن است که در حال حاضر معادل 420 میلیون و 355 هزار و 953 عدد کارت بانکی در قالب کارت برداشت، اعتباری، هدیه و کارت پول الکترونیک در کشور وجود دارد.

  در این زمینه، بررسی آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد که بانک ملی با صدور انواع کارت بانکی در رده نخست صدور انواع کارت بانکی قرار دارد.

  همچنین، تا پایان خردادماه سال جاری بالغ بر 272 میلیون و 986 هزار و 965 عدد کارت بانکی از نوع برداشت در کشور وجود دارد که بانک ملی ایران با تعداد 48 میلیون و 961 هزار و 153 کارت، بیشترین صدور کارت برداشت در میان بانک‌ها و موسسات اعتباری کشور را داشته است.

  بانک‌های صادرات، ملت و سپه در رده‌های بعدی قرار دارند و بانک خاورمیانه کمترین تعداد کارت برداشت را در شبکه بانکی صادر کرده است.

  علاوه بر این، طبق آخرین اعلام بانک مرکزی معادل چهار میلیون و 304 هزار و 346 عدد کارت بانکی از نوع اعتباری در شبکه بانکی وجود دارد که بانک ملت با تعداد یک میلیون و 178 هزار و 567 عدد کارت، بیشترین صدور کارت اعتباری در میان بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری کشور را داشته است.

  از سوی دیگر، این آمار نشان می‌دهد که 140 میلیون و 840 هزار و 620 عدد کارت خرید یا هدیه در سطح کشور توسط شبکه بانکی وجود دارد که بانک ملی ایران با صدور 37 میلیون و 176 هزار و 749 عدد کارت هدیه در رتبه نخست این جدول قرار گرفته و پس از آن نیز بانک‌های پارسیان و ملت قرار دارند.

  همچنین، معادل دو میلیون و 224 هزار و 22 عدد کارت پول الکترونیک نیز تا پایان خردادماه سال جاری در کشور وجود دارد که عمده بازار کارت پول الکترونیک در اختیار بانک ملت است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۳۹۰
    • بازار امروز ۳۸۸
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار