عصر بازاربرنج

شمار بیکاران کانادایی افزایش یافت

عصر اعتبار- عملکرد ناامید کننده بازار کار کانادا باعث رسیدن دلار این کشور به پایین‌ترین سطح سه هفته اخیر شد.

شمار بیکاران کانادایی افزایش یافت
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، نرخ بیکاری این کشور تا پایان ماه اکتبر بدون تغییر نسبت به ماه قبل در سطح 5.5 درصد باقی ماند که پایین‌ترین نرخ ثبت شده بیکاری این کشور در طول چهار دهه اخیر محسوب می‌شود. با این حال طی این ماه 1800 نفر از شمار شاغلین کاسته شده است که در این بین شمار افراد شاغل تمام وقت 16 هزار و 100 نفر کمتر از ماه گذشته و شمار افراد شاغل پاره وقت 14 هزار و 300 نفر بیشتر از ماه گذشته بوده است.  در واکنش به این خبر، ارزش دلار کانادا با 0.5 درصد کاهش به کمترین سطح سه هفته اخیر خود رسید و هر دلار آمریکا به 1.3224 دلار کانادا افزایش یافت.

  در بین بخش‌های مختلف، بخش عمومی با 20 هزار و 100 هزار مورد اشتغال زایی، پیشتاز بوده است و پس از ‌آن نیز بخش مالی و بیمه با اشتغال زایی برای 17 هزار و 800 نفر و کشاورزی با اشتغال برای 2600 نفر قرار دارند. از طرف دیگر بیشترین اشتغال زایی منفی متعلق به تولید بوده است که شمار شاغلین آن در ماه اکتبر نسبت به ماه سپتامبر 23 هزار و 100 نفر کمتر شده است. پس از این بخش نیز ساخت و ساز با منفی 21 هزار و100 و خدمات با منفی 17 هزار و 900 مورد شغلی از دست رفته قرار دارند.

  راب بوث- استراتژیست بازار در بانک " تی دی" گفت: سخت است که انتظار داشته باشیم بانک مرکزی کانادا در واکنش به آمارهای بازار کار سیاست پولی خود را تغییر دهد. از نظر این بانک چیزی هنوز آن قدر تغییر نکرده است که نیازی به تغییر در نرخ بهره باشد.

  طبق اعلام مرکز آمار کانادا طی این مدت شمار جوانان بیکار در این کشور 28 هزار و 700 نفر افزایش یافته است و این در حالی بوده که شمار شاغلین بالای 55 سال طی ماه اکتبر 31 هزار و 100 نفر نسبت به جمعیت شاغل این گروه سنی در ماه سپتامبر افزایش پیدا کرده است. طی این مدت شمار افراد خود اشتغال نیز 28 هزار و 700 نفر کاهش پیدا کرده است.

  در بین ایالت‌های مختلف، بیشترین اشتغال زایی در بریتیش کلمبیا با 15 هزار فرصت شغلی جدید به ثبت رسیده است و پس از آن نیوفاندلاند و لابرادور با 2700 فرصت قرار دارد. در سایر استان ها اشتغال‌زایی در مقایسه با ماه قبل تغییر چندانی نداشته یا کاهشی بوده است.

  به طور متوسط نرخ بیکاری کانادا در بازه زمانی 1966 تا 2019، معادل 7.62 درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به دسامبر 1982 با 13.1 درصد و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده نیز مربوط به ژوئن 1966 با 2.9 درصد بوده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
    آرشیو