عصر بازار

بازار کار انگلیس قربانی کرونا شد!

عصر اعتبار- نرخ بیکاری انگلیس از کمترین سطح ۴۵ سال اخیر فاصله گرفت.

بازار کار انگلیس قربانی کرونا شد!
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، مرکز آمار انگلیس اعلام کرد که شمار بیکاران این کشور در سه ماهه منتهی به ژانویه با 63 هزار نفر افزایش به یک میلیون و 340 هزار نفر رسید، نرخ بیکاری نیز با 0.1 درصد افزایش نسبت به ماه قبل به سطح 3.9 درصدی رسید تا نرخ بیکاری از کمترین سطح خود در 45 سال اخیر فاصله گیرد. به گفته کارشناسان، اصلی ترین عامل افزایش نرخ بیکاری انگلیس طی این مدت مربوط به تعدیل نیرو برخی شرکت ها در نتیجه شیوع کرونا بوده است. 

  طی این مدت شمار شاغلان انگلیسی 184 هزار  نفر بیشتر شده و به 32 میلیون و 990 هزار نفر رسیده است.  نرخ اشتغال نیز که نسبت جمعیت شاغل به کل جمعیت سنی مناسب برای کار کردن را اندازه می گیرد به 79.6  درصد افزایش پیدا کرده است.

  متوسط نرخ بیکاری انگلیس در بازه زمانی 1971 تا 2019 معادل 6.95 درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به فوریه 1984 با 12 درصد و کمترین تورم ثبت شده نیز مربوط به نوامبر 1973 با 3.4 درصد بوده است.

  از سوی دیگر طبق اعلام مرکز آمار انگلیس، متوسط رشد سطح دستمزد در دوازده ماه منتهی به ژانویه با 0.2 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه قبل به 3.1 درصد رسیده است. برخی از کارشناسان معتقدند سرعت رشد دستمزدها در ماه‌های پیش رو کاهش خواهد یافت.

  سارا کولز، تحلیل گر امور مالی در موسسه هارگریوز لانس داون گفت: وضعیت بازار کار هنوز هم در یکی از بهترین شرایط خود در طول سال های اخیر قرار دارد و این آمارها به ما نشان می دهیم که در سال 2020 نیز در مسیر صحیحی قرار داریم.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو