عصر بازاربرنج

اوضاع بدتر می‌شود

بیکاری در اسپانیا از ۱۵ درصد عبور کرد

عصر اعتبار- در سه ماهه دوم سال جاری میلادی نرخ بیکاری در اسپانیا در سایه بحران پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا از ۱۵ درصد عبور کرد و پیش‌بینی می‌شود اوضاع این کشور در ماه‌های آینده بدتر شود.

بیکاری در اسپانیا از ۱۵ درصد عبور کرد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فارس، نرخ بیکاری در اسپانیا به عنوان چهارمین اقتصاد بزرگ حوزه یورو در سه ماهه دوم سال جاری میلادی افزایش یافت.

  دفتر آمار ملی اسپانیا، امروز اعلام کرد که تعداد بیکاران در این کشور 55 هزار نفر افزایش یافته و به 3.37 میلیون نفر رسیده است.

  در حالی که در سه ماهه نخست سال جاری نرخ بیکاری در این کشور اروپایی 14.4 درصد بود اما حالا به 15.33 درصد رسیده است.

  شیوع ویروس کرونا باعث شد تا در حالی که طی سال‌های گذشته اسپانیا در تلاش بود تا نرخ بیکاری را پایین بیاورد رقم آن دوباره افزایشی شود و احتمالا طی آینده نزدیک اوضاع این کشور از منظر اشتغال بدتر خواهد شد.

  بانک مرکزی اسپانیا در ماه ژوئن اعلام کرد بر اساس یک پیش‌بینی بدبینانه نرخ بیکاری چهارمین اقتصاد حوزه یورو برای سال جاری به 24 درصد خواهد رسید.

  کارشناسان نیز بعید می‌دانند برای دو سال آینده نرخ بیکاری این کشور به زیر 17 درصد بیاید.

  آمار بیکاری سه ماهه دوم نشاندهنده حجم خسارتی است که شیوع کرونا به اقتصاد اسپانیا وارد کرده است.

  دفتر آمار ملی اسپانیا همچنین گفته است که آمار کنونی 1.1 میلیون کارگری را که در این مدت موقتا بیکار شده‌اند را محاسبه نکرده‌اند.

  از طرف دیگر بسیاری از کارگران به خاطر محدودیت‌های کرونایی نتوانستند دنبال کار بگردند که آنها هم حساب نشدند.

  به خاطر مشکلات ساختاری بنیادی اسپانیا پیش از شروع ویروس کرونا یکی از کشورهای توسعه یافته بود که بیشترین نرخ بیکاری را داشت.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی