عصر بازار

نامه رئیس جمهور به رئیس مجلس درباره بودجه ۱۴۰۱

عصر اعتبار- رئیس جمهور در نامه‌ای به رئیس مجلس اصلاحات انجام شده در برخی از بندهای لایحه بودجه ۱۴۰۱ را اعلام کرد.

نامه رئیس جمهور به رئیس مجلس درباره بودجه ۱۴۰۱
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور در نامه‌ای به محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی اصلاحات انجام شده در برخی از بندهای لایحه بودجه 1401 را اعلام کرد.
  متن نامه رئیسی به قالیباف رئیس مجلس درباره اصلاحات در چند بند از لایحه بودجه 1401 به شرح زیر است:

  «جناب آقای دکتر قالیباف
  رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

  با سلام، پیرو ارسال لایحه بودجه سال 1401 کل کشور، بدین وسیله اصلاحات لایحه یاد شده که در جلسه 1400/11/16 هیئت وزیران به تصویب رسیده است، به شرح زیر برای انجام تشریفات قانونی تقدیم می‌شود:

  1-متن زیر به عنوان جزء (5) به بند (و) و تبصره (5) الحاق می‌شود:

  5-در راستای صیانت از ثبات بازار سرمایه، دولت موظف است جهت انتشار اوراق مالی اسلامی توسط صندوق تثبیت بازار سرمایه، بخشی از سهام متعلق به خود در شرکت‌های پذیرفته شده در بورس یا فرابورس را با رعایت مقررات مربوط به توقیق اوراق بهادار در بازار سرمایه،‌به مدت سه سال نزد شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه توثیق کند. صندوق تثبیت بازار سرمایه، مجاز است نسبت به انتشار اوراق اسلامی به پشتوانه سهام توثیق شده دولت اقدام نماید. سود اوراق مالی اسلامی منتشره توسط صندوق تثبیت، از محل منابع این صندوق، به دارندگان اوراق پرداخت می‌شود. تعداد،‌ نوع و نحوه ارزش‌گذاری سهام تعلق به دولت که به موجب این حکم در وثیقه قرار می‌گیرد، توسط کمیته بند (و) تبصره (5) این قانون، تعیین می‌گردد.

  2- متن زیر به عنوان بند (م) به تبصره (5) الحاق می‌شود:

  م- دولت مجاز است معادل ده درصد (10%) از کل وجوه حاصل از عرضه اولیه هر سهم متعلق به دولت و یا شرکت‌های دولتی در بازار سرمایه در روز عرضه اولیه را (بعد از ایفای تعهد بودجه) به منظور انجام عملیات بازارگردانی همان سهم، توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در صندوق سرمایه‌گذاری مشترک توسعه بازار کارسازی نماید.

  3- عنوان ردیف (5) قسمت دریافتی‌ها (منابع) جدول تبصره (14) به شرح زیر اصلاح می‌شود:

  منابع حاصل از اصلاح نرخ گاز خوراک پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌ها و صنایع پایین‌دستی و مجتمع‌های احیای فولاد و مصارف مربوط به تأسیسات عمومی با اعمال سقف نرخ گاز صادراتی (حداکثر پنجاه هزار (50.000) ریال) و نرخ گاز سوخت معادل چهل درصد (40%) خوراک گاز پتروشیمی‌ها (حداکثر به مبلغ بیست هزار (20.000) ریال و قیمت سوخت صنایع سیمان‌ها ده درصد (10%) نرخ پتروشیمی‌ها (حداکثر به مبلغ پنج هزار (5.000) ریال).

  4- مبلغ یکصد و هفتاد هزار میلیارد (170.000.000.000.000) ریال از مبلغ ردیف (5) قسمت دریافتی‌ها (منابع) جدول تبصره (14) و مبلغ چهارصد هزار میلیارد (400.000.000.000.000) ریال از ردیف (24) قسمت پرداختی‌ها (مصارف) کاهش می‌یابد.»

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۳۹۹
    • بازار امروز ۳۹۰
    • بازار امروز ۳۸۸
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۶ ماه پیش
    آرشیو