عصر بازاربرنج

در راستای مسئولیت اجتماعی بانک حکمت ایرانیان

افتتاح نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی شرکت تابان در آباده

عصر اعتبار- نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی شرکت تابان با مشارکت بانک حکمت ایرانیان در آباده استان فارس به طور رسمی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت

افتتاح نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی شرکت تابان در آباده
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»، نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی شرکت تابان با مشارکت بانک حکمت ایرانیان در آباده استان فارس با حضور زارع نماینده شهرستان آباده در مجلس شورای اسلامی، اسدالهی فرماندار شهرستان آباده، حائری معاون محترم برق و انرژی وزارت نیرو، جاوید میلانی مدیرعامل و صادقی رئیس هیئت مدیره شرکت تابان و جمعی از مسئولین استان فارس و شهرستان های آباده و بهمن به طور رسمی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

  در آغاز این مراسم حائری، اسداللهی و جاوید میلانی به ایراد سخنانی پرداختند. سخنرانان بر لزوم حمایت از تولید داخلی و استفاده از ظرفیت های تولیدی و اجرایی شرکت تابان تاکید نمودند.

  این نیروگاه با اعتباری بالغ بر 500 میلیارد ریال و مشارکت مالی بانک حکمت ایرانیان ساخته شد تا شرکت تابان موفق شود برق دومین نیروگاه ساخت خود را وارد شبکه برق سراسری کشور کند.

  این پروژه سالانه از تبخیر 4 هزار و 371 مترمکعب آّب که در تولید برق فسیلی استفاده می‌شود، جلوگیری می‌کند و با صرفه‌جویی 5,64 میلیون مترمکعب گاز طبیعی در سال به صرفه‌جویی ذخایر سوخت‌های فسیلی کمک خواهد کرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی