عصر بازاربرنج

احتمال افزایش قیمت فلز زرد؛

هند واردات طلا را افزایش داد

عصر اعتبار- پیش‌بینی می‌شود افزایش واردات طلا توسط دومین مصرف کننده بزرگ طلا در جهان، از قیمت آن که ۱۷ درصد نسبت به اوج ۲۰۷۲ دلار در اوت ۲۰۲۰ پایین آمده است، حمایت کند.

هند واردات طلا را افزایش داد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فارس، هند، دومین مصرف کننده بزرگ طلا در جهان، واردات این فلز گرانبها را 471 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داده و به رکورد 160 تن در ماه مارس رسانده است.

  طبق گزارش منابع دولتی هند، این کشور 321 تن طلا در سه ماهه اول سال جاری میلادی خریداری کرده که بسیار بالاتر از  124 تن خریداری شده در سال گذشته است. واردات طلای هند از نظر ارزش از 1.23 میلیارد دلار تا 8.4 میلیارد دلار افزایش یافته است.

  تحلیلگران ‌پیش‌بینی می‌کنند واردات بالاتر توسط یکی از مصرف‌کنندگان بزرگ این فلز گرانبها می‌تواند از قیمت آن حمایت کند. قیمت طلا 17 درصد نسبت به اوج 2072 دلار در اوت 2020، پایین آمده است.

  واردات طلای هند به دنبال کاهش مالیات‌ها افزایش یافت و کاهش قیمت طلا نسبت به بالاترین رقم آن، خریداران و جواهرسازان را به سمت این فلز گرانبها کشاند. هند در ماه فوریه عوارض بر واردات طلا را از 12.5 درصد تا 10.75 درصد کاهش داد.

  جواهرسازان به دنبال افزایش تقاضا، در حال پر کردن ذخایر خود هستند. ولی واردات طلا در ماه آوریل احتمالاً کمتر از 100 تن خواهد بود چون نگرانی جواهرسازان در مورد اعمال قرنطینه‌های جدید جهت مهار همه‌گیری کرونا افزایش یافته است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو